Post by Prince Lyonell on Nov 29, 2018 8:44:58 GMT
Joulukalenterin luukku 17 sisällyttää turnajaiset, jonne kaikki ovat tervetulleita!
✠ Kilpailupäivä on maanantain 17.12.2018.
✠ Osallistumisaikaa on 30.12. päivään saakka joulun alla
✠ Kilpailut pidetään linnan turnajaisareenalla
✠ Vastuuhenkilö on R. (kalzaneth.virtuaalitalli[at]outlook.com)
✠ Virtuaalinen historiallisen ratsastuksen yhdistys
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
✠ Yksi ritari ratsuineen kerran yhteen luokkaan, mutta vaikka kaikkiin sopiviin luokkiin.
✠ Yhtä linnaa saa edustaa kolme ratsukkoa per luokka.
Palkinnot
1. sija 20 kultakolikkoa Miekka & kirves, tunika ja puoliloimi, haarniska
2. sija 15 hopealanttia Miekka & kirves, tunika ja puoliloimi hevoselle
3. sija 15 hopealanttia Miekka & kirves
Osallistujat
0. Lady-luokka
1. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
2. lady Roxana - Goliath of Smithloch
3. lady Nanook - Dark Souls / DAE
4. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
5. lady Athelisa - Teuntje Rewa
6. lady Amelia - Falko v.d. Grederkamp
7. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
8. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
9. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
1. Skills at Arms, hunting I
1. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
2. lady Nanook - Dark Souls / DAE
3. sir Deimos - Goliath of Smithloch
4. lady Sylvi - Hämarik
5. sir Lyonell - Teuntje Rewa
6. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
7. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
8. sir Deimos - Falko v.d. Grederkamp
9. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
10. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
2. Skills at Arms, hunting II
1. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
2. sir Deimos - Falko v.d. Grederkamp
3. sir Deimos - Goliath of Smithloch
4. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
5. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
6. sir Lyonell - Teuntje Rewa
7. lady Sylvi - Hämarik
8. lady Nanook - Dark Souls / DAE
9. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
3. Joustaus
1. sir Lyonell - Teuntje Rewa
2. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
3. lady Sylvi - Hämarik
4. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
5. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
6. sir Deimos - Goliath of Smithloch
7. lady Nanook - Dark Souls / DAE
8. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
9. sir Deimos - Falko v.d. Grederkamp
✠ Kilpailupäivä on maanantain 17.12.2018.
✠ Osallistumisaikaa on 30.12. päivään saakka joulun alla
✠ Kilpailut pidetään linnan turnajaisareenalla
✠ Vastuuhenkilö on R. (kalzaneth.virtuaalitalli[at]outlook.com)
✠ Virtuaalinen historiallisen ratsastuksen yhdistys
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
✠ Yksi ritari ratsuineen kerran yhteen luokkaan, mutta vaikka kaikkiin sopiviin luokkiin.
✠ Yhtä linnaa saa edustaa kolme ratsukkoa per luokka.
Osallistuminen Tämän viestiketjun jatkeeksi muodossa, luokka (rv) ritari - ratsu / linna (ei ole pakko merkata) | Luokat 0. Lady-luokka 1. Skills at Arms, hunting I 2. Skills at Arms, hunting II 3. Joustaus |
esim. Luokka 0. lady Athelisa - Winette Rewa / DAE |
Palkinnot
1. sija 20 kultakolikkoa Miekka & kirves, tunika ja puoliloimi, haarniska
2. sija 15 hopealanttia Miekka & kirves, tunika ja puoliloimi hevoselle
3. sija 15 hopealanttia Miekka & kirves
Osallistujat
0. Lady-luokka
1. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
2. lady Roxana - Goliath of Smithloch
3. lady Nanook - Dark Souls / DAE
4. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
5. lady Athelisa - Teuntje Rewa
6. lady Amelia - Falko v.d. Grederkamp
7. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
8. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
9. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
1. Skills at Arms, hunting I
1. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
2. lady Nanook - Dark Souls / DAE
3. sir Deimos - Goliath of Smithloch
4. lady Sylvi - Hämarik
5. sir Lyonell - Teuntje Rewa
6. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
7. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
8. sir Deimos - Falko v.d. Grederkamp
9. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
10. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
2. Skills at Arms, hunting II
1. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
2. sir Deimos - Falko v.d. Grederkamp
3. sir Deimos - Goliath of Smithloch
4. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
5. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
6. sir Lyonell - Teuntje Rewa
7. lady Sylvi - Hämarik
8. lady Nanook - Dark Souls / DAE
9. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
3. Joustaus
1. sir Lyonell - Teuntje Rewa
2. lady Ida - Isaac'd Alvino / DAE
3. lady Sylvi - Hämarik
4. lady Wilmetta Bennett - Forlorn / Varjolinna
5. lady Vanessa Fletcher - Darkwraith / Varjolinna
6. sir Deimos - Goliath of Smithloch
7. lady Nanook - Dark Souls / DAE
8. lady Karma - Shaper Of Mortality / DAE
9. sir Deimos - Falko v.d. Grederkamp