Post by Prince Lyonell on Jan 1, 2019 15:16:09 GMT
Info ja säännöt
✠ Kilpailupäivä on maanantain 14.01.2019
✠ Osallistumisaikaa on 13.01.2019
✠ Turnajaiset pidetään linnan turnajaisareenalla
✠ Vastuuhenkilö on R. (rraituva[at]gmail.com)
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
✠ Yksi ritari ratsuineen kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
✠ Yhtä linnaa saa edustaa kolme ratsukkoa per luokka.
✠ Luokkiin rajattomasti osallistujia.
✠ Noviisiluokkaan saa osallistua ratsukot, joiden ratsulla/ratsastajalla ei ole aiempaa kokemusta lajin kisoista, tai ratsu/ratsastaja on osallistunut max. 3 luokkaan aiemmin elämänsä aikana.
Osallistuminen Tämän viestiketjun jatkeeksi muodossa, luokka (rv) ritari - ratsu / linna (ei ole pakko merkata) | Luokat 1. Lady-luokka 2. Skills at Arms, noviisi 3. Skills at Arms, hunting I 4. Joustaus |
esim. Luokka 0. lady Athelisa - Winette Rewa / DAE |
Palkinnot
1. sija 20 kultakolikkoa claymore ja pyöreä kilpi, loimi
2. sija 10 hopealanttia claymore ja pyöreä kilpi
3. sija 10 hopealanttia claymore ja pyöreä kilpi
Osallistujat
1. Lady-luokka
1. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
2. lady Wilhelmiina - Cobus van Tatjane
3. Lady Amelie - Duc Obscur
4. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
5. lady Adelia - Helmhollows Ace
6. lady Shathelissa - Goliath of Smithloch
7. Lady Amelie - Luna I
8. lady Karma - Kidrim / DAE
9. Lady Vitaliya - Esmeralda
10. Lady Sylvi O. - Hämarik
2. lady Wilhelmiina - Cobus van Tatjane
3. Lady Amelie - Duc Obscur
4. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
5. lady Adelia - Helmhollows Ace
6. lady Shathelissa - Goliath of Smithloch
7. Lady Amelie - Luna I
8. lady Karma - Kidrim / DAE
9. Lady Vitaliya - Esmeralda
10. Lady Sylvi O. - Hämarik
2. Skills at Arms, noviisi
1. Lady Amelie - Magnolia Ion
2. lady Karma - Kidrim / DAE
3. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
4. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
2. lady Karma - Kidrim / DAE
3. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
4. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
3. Skills at Arms, hunting I
1. sir Lyonell - Drake of Smitchloch
2. Lady Sylvi O. - Hämarik
3. sir Deimos - Duke of Smitchloch
4. Sir Iivari - Duc Univers
5. sir Sisu Nuotio - Darkwraith / Varjolinna
6. lady Karma - Kidrim / DAE
7. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi
8. Lady Amelie - Luna I
9. Lady Vitaliya - Esmeralda
2. Lady Sylvi O. - Hämarik
3. sir Deimos - Duke of Smitchloch
4. Sir Iivari - Duc Univers
5. sir Sisu Nuotio - Darkwraith / Varjolinna
6. lady Karma - Kidrim / DAE
7. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi
8. Lady Amelie - Luna I
9. Lady Vitaliya - Esmeralda
4. Joustaus
1. sir Sisu Nuotio - Darkwraith / Varjolinna
2. sir Deimos - Duke of Smitchloch
3. lady Karma - Kidrim / DAE
4. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi
5. sir Lyonell - Drake of Smitchloch
6. Sir Iivari - Duc Univers
7. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
8. Lady Vitaliya - Esmeralda
9. Lady Sylvi O. - Hämarik
10. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
11. Lady Amelie - Magnolia Ion
2. sir Deimos - Duke of Smitchloch
3. lady Karma - Kidrim / DAE
4. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi
5. sir Lyonell - Drake of Smitchloch
6. Sir Iivari - Duc Univers
7. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
8. Lady Vitaliya - Esmeralda
9. Lady Sylvi O. - Hämarik
10. lady Nadja - Rose of my Heart / DAE
11. Lady Amelie - Magnolia Ion