Post by Prince Lyonell on Jan 1, 2019 14:57:11 GMT
VHRY-CUP 29.04.2019
Virtuaalisen historiallisen ratsastuksen yhdistys ✠ VHRY-CUP
Säännöt
✠ Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
4. Skill at arms, war, 15 os.
1. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 10p.
2. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus 8p.
3. sir Sisu Nuotio - Darkwraith | Varjolinna 6p.
4. Sir Yren - Walac | Dragon Age Estate 4p.
5. lady Karma - Kidrim / Dragon Age Estate 2p.
6. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
7. Sir Yren - Forlorn | Dragon Age Estate
8. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
9. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
10. King Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
11. Sir Oswald - Maucolyn | Dragon Age Estate
12. sir Gawain Ashton - Trefoil Hill's Vintage Herald | Varjolinna
13. Sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate
14. sir Valtteri Nuotio - Audacieux | Varjolinna
15. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
5. Joustaus, 17 os.
1. lady Lydia - Barenziah | Vinterhus 10p.
2. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate 8p.
3. sir Sisu Nuotio - Darkwraith | Varjolinna 6p.
4. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus 4p.
5. Sir Yren - Forlorn | Dragon Age Estate 2p.
6. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
7. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
8. sir Valtteri Nuotio - Audacieux | Varjolinna
9. Sir Yren - Walac | Dragon Age Estate
10. sir Gawain Ashton - Trefoil Hill's Vintage Herald | Varjolinna
11. Sir Oswald - Maucolyn | Dragon Age Estate
12. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
13. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
14. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
15. lady Karma - Kidrim / Dragon Age Estate
16. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
17. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
Virtuaalisen historiallisen ratsastuksen yhdistys ✠ VHRY-CUP
Turnajaisinfo
✠ Turnajaispäivä maanantaina 29.04.2019. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 28.04.2019.
✠ Turnajaiset pidetään ulkona turnajaisareenalla, joka sijaitsee linnan vieressä. Sisälle suurista puuporteista.
✠ Vastuuhenkilönä toimii R., rraituva[at]gmail.com
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
Säännöt
✠ Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
✠ Yhtä tallia saa edustaa max. 10 ratsukkoa per luokka. Luokkiin otetaan rajoittamaton määrä osallistujia.
✠ Noviisiluokkaan saa osallistua ratsukot, joiden ratsulla/ratsastajalla ei ole aiempaa kokemusta lajin kisoista, tai ratsu/ratsastaja on osallistunut max. 3 luokkaan aiemmin elämänsä aikana.
✠ Jokaisesta ruusukesijasta saa pisteitä seuraavasti:
1. sija 10 p. — 2. sija 8 p. — 3. sija 6 p. — 4. sija 4 p. — 5. sija 2 p. — 6.-10. sija 1 p.
1. sija 10 p. — 2. sija 8 p. — 3. sija 6 p. — 4. sija 4 p. — 5. sija 2 p. — 6.-10. sija 1 p.
✠ Ruusukesijojen määrä on riippuvainen osallistujien määrästä. Cup-sivulta voit lukea jaoista enemmän.
Osallistujat
1. Skill at arms, noviisi, 9 os.
1. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Ilkka Kilpi - Grotesque | Varjolinna 8p.
3. Sir Lorcan - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate 6p.
4. Sir Lorcan - Bannick | Dragon Age Estate
5. sir Sisu Nuotio - A.D. Edelinne | Varjolinna
6. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
7. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
8. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate
9. sir Valtteri Nuotio - A.D. Elyenora | Varjolinna
2. Skill at arms, hunting I, 13 os.
1. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 10p.
2. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus 8p.
3. sir Gawain Ashton - Gwrtheyrn | Varjolinna 6p.
4. lady Lydia - Barenziah | Vinterhus 4p.
5. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
6. sir Sisu Nuotio - Cypripedioideae | Varjolinna
7. lady Karma - Kidrim / Dragon Age Estate
8. sir Sisu Nuotio - Carac | Varjolinna
9. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
10. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
11. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus
12. lady Nanook - Perlita 5594 | Dragon Age Estate
13. sir Valtteri Nuotio - Lavarre II | Varjolinna
Osallistuminen Tähän jatkeeksi (rekisteröityminen ei ole pakollista) seuraavassa muodossa: Luokka sir/lady Ritari - Ratsu | Talli/linna/seura Edustamansa tallin/linnan/seuran ilmoittaminen on cup-osallistumisessa pakollista. Esim. sir Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate | Luokat 1. Skill at arms, noviisi, 3 os. 2. Skill at arms, hunting I, 3 os. 3. Skill at arms, hunting II, 3 os. 4. Skill at arms, war, 3 os. 5. Joustaus, 5 os. 6. Lady-luokka, 4 os. 7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata, 4 os. 8. Ratsastusjousiammunta, hunt track, 5 os. 9. Haute ecole, alta escuela, 5 os. |
Osallistujat
1. Skill at arms, noviisi, 9 os.
1. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Ilkka Kilpi - Grotesque | Varjolinna 8p.
3. Sir Lorcan - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate 6p.
4. Sir Lorcan - Bannick | Dragon Age Estate
5. sir Sisu Nuotio - A.D. Edelinne | Varjolinna
6. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
7. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
8. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate
9. sir Valtteri Nuotio - A.D. Elyenora | Varjolinna
2. Skill at arms, hunting I, 13 os.
1. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 10p.
2. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus 8p.
3. sir Gawain Ashton - Gwrtheyrn | Varjolinna 6p.
4. lady Lydia - Barenziah | Vinterhus 4p.
5. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
6. sir Sisu Nuotio - Cypripedioideae | Varjolinna
7. lady Karma - Kidrim / Dragon Age Estate
8. sir Sisu Nuotio - Carac | Varjolinna
9. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
10. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
11. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus
12. lady Nanook - Perlita 5594 | Dragon Age Estate
13. sir Valtteri Nuotio - Lavarre II | Varjolinna
3. Skill at arms, hunting II, 16 os.
1. lady Karma - Kidrim | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Valtteri Nuotio - Lavarre II | Varjolinna 8p.
3. Sir Oswald - Maucolyn | Dragon Age Estate 6p.
4. sir Sisu Nuotio - Cypripedioideae | Varjolinna 4p.
5. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate 2p.
6. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
7. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
8. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
9. Sir Yren - Forlorn | Dragon Age Estate
10. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus
11. lady Nanook - Perlita 5594 | Dragon Age Estate
12. sir Gawain Ashton - Gwrtheyrn | Varjolinna
13. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
14. lady Lydia - Barenziah | Vinterhus
15. Sir Yren - Walac | Dragon Age Estate
16. sir Sisu Nuotio - Carac | Varjolinna
1. lady Karma - Kidrim | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Valtteri Nuotio - Lavarre II | Varjolinna 8p.
3. Sir Oswald - Maucolyn | Dragon Age Estate 6p.
4. sir Sisu Nuotio - Cypripedioideae | Varjolinna 4p.
5. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate 2p.
6. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
7. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
8. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
9. Sir Yren - Forlorn | Dragon Age Estate
10. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus
11. lady Nanook - Perlita 5594 | Dragon Age Estate
12. sir Gawain Ashton - Gwrtheyrn | Varjolinna
13. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
14. lady Lydia - Barenziah | Vinterhus
15. Sir Yren - Walac | Dragon Age Estate
16. sir Sisu Nuotio - Carac | Varjolinna
4. Skill at arms, war, 15 os.
1. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 10p.
2. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus 8p.
3. sir Sisu Nuotio - Darkwraith | Varjolinna 6p.
4. Sir Yren - Walac | Dragon Age Estate 4p.
5. lady Karma - Kidrim / Dragon Age Estate 2p.
6. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
7. Sir Yren - Forlorn | Dragon Age Estate
8. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
9. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
10. King Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
11. Sir Oswald - Maucolyn | Dragon Age Estate
12. sir Gawain Ashton - Trefoil Hill's Vintage Herald | Varjolinna
13. Sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate
14. sir Valtteri Nuotio - Audacieux | Varjolinna
15. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
5. Joustaus, 17 os.
1. lady Lydia - Barenziah | Vinterhus 10p.
2. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate 8p.
3. sir Sisu Nuotio - Darkwraith | Varjolinna 6p.
4. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus 4p.
5. Sir Yren - Forlorn | Dragon Age Estate 2p.
6. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
7. sir Antonicus - Velocci | Vinterhus
8. sir Valtteri Nuotio - Audacieux | Varjolinna
9. Sir Yren - Walac | Dragon Age Estate
10. sir Gawain Ashton - Trefoil Hill's Vintage Herald | Varjolinna
11. Sir Oswald - Maucolyn | Dragon Age Estate
12. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
13. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
14. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
15. lady Karma - Kidrim / Dragon Age Estate
16. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
17. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
6. Lady-luokka, 11 os.
1. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE 10p.
2. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 8p.
3. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate 6p.
4. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate 4p.
5. Sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate
6. lady Ofelia - Sumun Sheila | Vinterhus
7. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
8. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
9. King Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
10. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
11. lady Lydia - Torhild | Vinterhus
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata, 9 os.
1. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate 10p.
2. lady Nanook - Perlita 5594 | Dragon Age Estate 8p.
3. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
5. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
6. lady Ofelia - Sumun Sheila | Vinterhus
7. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
8. lady Lydia - Torhild | Vinterhus
9. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track, 10 os.
1. lady Ofelia - Sumun Sheila | Vinterhus 10p.
2. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate 8p.
3. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus 4p.
4. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate
5. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
6. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
7. lady Salla - DucD'or | Dúnar
8. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate
9. lady Lydia - Torhild | Vinterhus
10. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
9. Haute ecole, alta escuela, 11 os.
1. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate 10p.
2. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus 8p.
3. Sir Artheur - Hallitsijan Kruununjaloki | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Roxana - Mireia of Picar | Dragon Age Estate 4p.
5. lady Ofelia - Barenziah | Vinterhus
6. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate
7. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
8. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
9. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
10. Sir Ectorius - Grulla Común | Dragon Age Estate
11. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
1. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE 10p.
2. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 8p.
3. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate 6p.
4. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate 4p.
5. Sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate
6. lady Ofelia - Sumun Sheila | Vinterhus
7. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
8. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
9. King Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
10. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
11. lady Lydia - Torhild | Vinterhus
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata, 9 os.
1. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate 10p.
2. lady Nanook - Perlita 5594 | Dragon Age Estate 8p.
3. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
5. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
6. lady Ofelia - Sumun Sheila | Vinterhus
7. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
8. lady Lydia - Torhild | Vinterhus
9. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track, 10 os.
1. lady Ofelia - Sumun Sheila | Vinterhus 10p.
2. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate 8p.
3. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus 4p.
4. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate
5. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
6. Lady Vanamo Kulovalkea - Falko v.d. Grederkamp / DAE
7. lady Salla - DucD'or | Dúnar
8. lady Secilia - Newen Liekkisielu | Dragon Age Estate
9. lady Lydia - Torhild | Vinterhus
10. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate
9. Haute ecole, alta escuela, 11 os.
1. lady Nadja -Rose of my Heart / Dragon Age Estate 10p.
2. sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus 8p.
3. Sir Artheur - Hallitsijan Kruununjaloki | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Roxana - Mireia of Picar | Dragon Age Estate 4p.
5. lady Ofelia - Barenziah | Vinterhus
6. lady Karma - Blood Moon / Dragon Age Estate
7. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
8. Sir Ambrosius- Clarenbald | Dragon Age Estate
9. sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus
10. Sir Ectorius - Grulla Común | Dragon Age Estate
11. lady Nanook - Dark Souls | Dragon Age Estate
Ranking
Talliranking
Dragon Age Estate, 466p.
Zen, 204p.
Varjolinna, 83p.
Vinterhus 56p.
Loitsula, 48 p.
Lehtovaara (ent. Meyer's Estate), 48p.
Kado, 20p.
Närhimäki, 18p.
Vecno Stud, 14p.
Trullinummi, 0p.
Dúnar, 0p.
Yksilöranking
Lady Nanook, 108p.
Lady Amelie, 76p.
Sir Iivari, 76p.
Lady Vanamo, 70p.
Lady Vitaliya, 68p.
Lady Karma, 57p.
Sir Artheur, 56p.
Lady Nadja, 50p.
Lady Sylvi, 48p.
Sir Theodore, 26p.
Sir Sisu, 25p.
Sir Valtteri, 22p.
sir Bjorikk, 20p.
Sir Eemil, 18p.
Sir Deimos, 18p.
Lady Roxana, 18p.
Sir Lyonell, 16p.
Sir Deimos, 14p.
lady Lydia, 14p.
sir Radulf, 12p.
Lady Secilia, 12p.
Sir Efim, 10p.
Lady Shathelissa, 10p.
lady Cyrene, 10p.
Sir Lorcan, 10p.
Sir Gawain, 10p.
lady Ofelia, 10p.
Sir Rasmus, 8p.
Sir Jon, 8p.
Sir Ilkka, 8p.
sir Oswald, 8p.
Lady Eveliina, 6p.
Lady Joan, 6p.
Lady Tia, 6p.
sir Yren, 6p.f
Lady Lyydia, 4p.
Lady Karla, 4p.
Sir Ambrosius, 2p.
Lady Tinu, 0p.
Lady Salla, 0p.
Sir Jake, 0p.
sir Antonicus, 0p.
sir Ectorius, 0p.