Post by Prince Lyonell on Sept 20, 2019 7:33:32 GMT
VHRY-CUP 31.12.2019 FINAALI
Virtuaalisen historiallisen ratsastuksen yhdistys ✠ VHRY-CUP
Säännöt
✠ Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
Virtuaalisen historiallisen ratsastuksen yhdistys ✠ VHRY-CUP
Turnajaisinfo
✠ Turnajaispäivä torstaina 31.12.2019. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 30.12.2019.
✠ Turnajaiset pidetään ulkona turnajaisareenalla, joka sijaitsee linnan vieressä. Sisälle suurista puuporteista.
✠ Vastuuhenkilönä toimii R. rraituva[at]gmail.com
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
Säännöt
✠ Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
✠ Yhtä tallia saa edustaa max. 10 ratsukkoa per luokka. Luokkiin otetaan rajoittamaton määrä osallistujia.
✠ Noviisiluokkaan saa osallistua ratsukot, joiden ratsulla/ratsastajalla ei ole aiempaa kokemusta lajin kisoista, tai ratsu/ratsastaja on osallistunut max. 3 luokkaan aiemmin elämänsä aikana.
✠ Jokaisesta ruusukesijasta saa pisteitä seuraavasti:
1. sija 10 p. — 2. sija 8 p. — 3. sija 6 p. — 4. sija 4 p. — 5. sija 2 p. — 6.-10. sija 1 p.
1. sija 10 p. — 2. sija 8 p. — 3. sija 6 p. — 4. sija 4 p. — 5. sija 2 p. — 6.-10. sija 1 p.
✠ Ruusukesijojen määrä on riippuvainen osallistujien määrästä. Cup-sivulta voit lukea jaoista enemmän.
Luokat
1. Skill at arms, noviisi 05 os.
2. Skill at arms, hunting I 09 os.
3. Skill at arms, hunting II 09 os.
4. Skill at arms, war 07 os.
5. Joustaus, 08 os.
6. Lady-luokka, 07 os.
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata 16 os.
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track 14 os.
9. Haute ecole, alta escuela 07 os.
Osallistujat
Luokat
1. Skill at arms, noviisi 05 os.
2. Skill at arms, hunting I 09 os.
3. Skill at arms, hunting II 09 os.
4. Skill at arms, war 07 os.
5. Joustaus, 08 os.
6. Lady-luokka, 07 os.
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata 16 os.
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track 14 os.
9. Haute ecole, alta escuela 07 os.
Osallistujat
1. Skill at arms, noviisi
1. Sir Iivari - Riario | Zen 10p.
2. Lady Amelie - Spectacular Orchard | Vecno Stud 8p.
3. Lady Karla - Adeja 'B | Vecno Stud
4. Sir Fricis - Esmeralda | Zen
5. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
2. Skill at arms, hunting I
1. sir Lauri - Audacieux | Meyer Stall 10p.
2. Lady Amelie - Luna I | Zen 8p.
3. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate 6p.
4. Sir Efim - Gepard VEC | Vecno Stud 4p.
5. Sir Iivari - Duc Univers | Zen
6. Lady Karla - PP's Thalia | Vecno Stud
7. sir Theodore - Rauolin | Meyer Stall
8. lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate
9. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
10. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
11. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
12. Lady Vitaliya - Esmeralda | Zen
3. Skill at arms, hunting II
1. Lady Amelie - Luna I | Zen 10p.
2. sir Lauri - Audacieux | Meyer Stall 8p.
3. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa 6p.
4. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 4p.
5. Sir Efim - Gepard VEC | Vecno Stud
6. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
7. sir Theodore - Rauolin | Meyer Stall
8. Lady Vitaliya - Esmeralda | Zen
9. lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate
10. Sir Iivari - Duc Univers | Zen
11. Lady Karla - PP's Thalia | Vecno Stud
12. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate
4. Skill at arms, war
1. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 10p.
2. Sir Iivari - Duc Univers | Zen 8p.
3. sir Lauri - Audacieux | Meyer Stall 6p.
4. sir Theodore - Rauolin | Meyer Stall
5. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
6. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate
7. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
8. Lady Vitaliya - Esmeralda | Zen
9. lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate
10. Lady Amelie - Luna I | Zen
5. Joustaus
1. Sir Fricis - Esmeralda | Zen 10p.
2. Lady Amelie - Luna I | Zen 8p.
3. sir Lauri - Audacieux | Meyer Stall 6p.
4. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate 4p.
5. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
6. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
7. lady Karma - Shaper of Mortality | Dragon Age Estate
8. sir Theodore - Rauolin | Meyer Stall
9. Sir Iivari - Duc Obscur | Zen
10. Lady Vitaliya - Duc Univers | Zen
11. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. Lady-luokka
1. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 10p.
2. Lady Amelie - Luna I | Zen 8p.
3. lady Karma - Shaper of Mortality | Dragon Age Estate 6p.
4. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
5. lady Tia - Iago d'Alvino | KK
6. Lady Karla - PP's Thalia | Vecno Stud
7. lady Tia - Vidic Czenge | KK
8. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate
9. Lady Vitaliya - Esmeralda | Zen
10. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata
1. lady Joanna - E.T. Voluutti | KK 10p.
2. lady Karma - Kidrim | Dragon Age Estate 8p.
3. sir Lauri - Audacieux | Meyer Stall 6p.
4. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate 4p.
5. Lady Karla - Adeja 'B | Vecno Stud 2p.
6. sir Jake - Pánchialdo | KK 1p.
7. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate
8. Sir Fricis - Esmeralda | Zen
9. Sir Efim - Gepard VEC
10. sir Nino - Rainbow Six Siege | KK
11. Lady Amelie - Grove of Fallen | Zen
12. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
13. sir Rony - Ironsky Ion | KK
14. Sir Efim - Lyobek 'B | Vecno Stud
15. Lady Karla - PP's Thalia | Vecno Stud
16. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
17. sir Theodore - Rauolin | Meyer Stall
18. sir Jon - Malibu Jimmy Q | KK
19. Lady Amelie - Spectacular Orchard | Zen
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track
1. Lady Karla - Adeja 'B | Vecno Stud 10p.
2. sir Jake - Pánchialdo | KK 8p.
3. sir Ambrosius - Clarenbald | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Amelie - Spectacular Orchard | Zen 4p.
5. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa 2p.
6. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
7. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
8. sir Rony - Ironsky Ion | KK
9. lady Karma - Kidrim | Dragon Age Estate
10. sir Theodore - Rauolin | Meyer Stall
11. Sir Efim - Gepard VEC | Vecno Stud
12. Lady Karla - PP's Thalia | Vecno Stud
13. sir Jon - Malibu Jimmy Q | KK
14. sir Nino - Rainbow Six Siege | KK
15. sir Lauri - Audacieux | Meyer Stall
16. Sir Efim - Lyobek 'B | Vecno Stud
17. lady Joanna - E.T. Voluutti | KK
9. Haute ecole, alta escuela
1. lady Karma - Shaper of Mortality | Dragon Age Estate 10p.
2. Lady Vitaliya - Esmeralda | Zen 8p.
3. lady Tia - Iago d'Alvino | KK 6p.
4. Sir Iivari - Duc Obscur | Zen
5. lady Majina - He iti te mea hanga | Ansamaa
6. Lady Amelie - Duc Univers | Zen
7. lady Tia - Vidic Czenge | KK
Ranking
Talliranking
Dragon Age Estate, 793p.
Zen, 572p.
Vinterhus 288p.
Meyer Stall, 218p.
KK, 178p.
Vecno Stud, 164p.
Varjolinna, 83p.
Ansamaa, 76p.
Loitsula, 70p.
Kado, 20p.
Närhimäki, 18p.
Yksilöranking
lady Amelie, 240p.
lady Vitaliya, 154p.
sir Iivari, 162p.
lady Karma, 133p.
sir Theodore, 126p.
lady Karla, 110p.
lady Vanamo, 109p.
lady Nanook, 108p.
sir Lauri, 96p.
lady Ofelia, 98p.
lady Nadja, 90p.
lady Sylvi, 70p.
sir Radulf, 68p.
sir Bjorikk, 66p.
lady Majina, 66p.
sir Artheur, 56p.
sir Efim, 42p.
lady Secilia, 40p.
sir Nino, 40p.
lady Lydia, 34p.
lady Tia, 32p.
sir Deimos, 28p.
sir Lorcan, 26p.
sir Jake, 26p.
sir Sisu, 25p.
lady Joanna, 24p.
sir Fricis, 22p.
sir Valtteri, 22p.
sir Antonicus, 22p.
sir Rony, 20p.
sir Eemil, 18p.
lady Roxana, 18p.
lady Aela, 16p.
sir Lyonell, 16p.
sir Lamorac, 16p.
sir Deimos, 14p.
sir Jon KK, 11p.
lady Shathelissa, 10p.
sir Fricis 10p.
lady Cyrene, 10p.
sir Gawain, 10p.
sir Gareth 10p.
sir Lautrec 10p.
sir Jaran 10p.
sir Rasmus, 8p.
sir Jon, 8p.
sir Ilkka, 8p.
sir Oswald, 8p.
lady Eveliina, 6p.
lady Joan, 6p.
lady Tia, 6p.
sir Yren, 6p.
sir Uwain p.
lady Lyydia, 4p.
sir Ambrosius, 2p.