Post by Prince Lyonell on Sept 20, 2019 6:52:46 GMT
VHRY-CUP 31.05.2019
Virtuaalisen historiallisen ratsastuksen yhdistys ✠ VHRY-CUP
Säännöt
✠ Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
Virtuaalisen historiallisen ratsastuksen yhdistys ✠ VHRY-CUP
Turnajaisinfo
✠ Turnajaispäivä torstaina 31.05.2019. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 30.05.2019.
✠ Turnajaiset pidetään ulkona turnajaisareenalla, joka sijaitsee linnan vieressä. Sisälle suurista puuporteista.
✠ Vastuuhenkilönä toimii R. rraituva[at]gmail.com
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
✠ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella
Säännöt
✠ Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
✠ Yhtä tallia saa edustaa max. 10 ratsukkoa per luokka. Luokkiin otetaan rajoittamaton määrä osallistujia.
✠ Noviisiluokkaan saa osallistua ratsukot, joiden ratsulla/ratsastajalla ei ole aiempaa kokemusta lajin kisoista, tai ratsu/ratsastaja on osallistunut max. 3 luokkaan aiemmin elämänsä aikana.
✠ Jokaisesta ruusukesijasta saa pisteitä seuraavasti:
1. sija 10 p. — 2. sija 8 p. — 3. sija 6 p. — 4. sija 4 p. — 5. sija 2 p. — 6.-10. sija 1 p.
1. sija 10 p. — 2. sija 8 p. — 3. sija 6 p. — 4. sija 4 p. — 5. sija 2 p. — 6.-10. sija 1 p.
✠ Ruusukesijojen määrä on riippuvainen osallistujien määrästä. Cup-sivulta voit lukea jaoista enemmän.
Osallistujat
1. Skill at arms, noviisi
2. Skill at arms, hunting I
1. Sir Lorcan - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate 10p.
2. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 8p.
3. Sir Lamorac - Bannick | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Karma - Kidrim| Dragon Age Estate
5. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
7. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
8. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
3. Skill at arms, hunting II
1. Sir Lamorac - Bannick | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 8p.
3. Sir Lorcan - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
5. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
6. Lady Karma - Kidrim| Dragon Age Estate
7. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
8. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
4. Skill at arms, war
1. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 10p.
2. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate 8p.
3. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 6p.
4. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
5. sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate
6. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi | Dragon Age Estate
7. sir Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
8. Lady Karma - Shaper Of Mortality | Dragon Age Estate
5. Joustaus
1. sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 8p.
3. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 6p.
4. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
5. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi | Dragon Age Estate
6. sir Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
7. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
8. Lady Karma - Shaper Of Mortality | Dragon Age Estate
6. Lady-luokkaa
1. lady Jaran - Bannick | Dragon Age Estate 10p.
2. Lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate 8p.
3. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 6p.
4. lady Roxana - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate
5. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
7. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata
1. Sir Gareth - Teuntje Rewa | Dragon Age Estate 10p.
2. Lady Karma - Kidrim| Dragon Age Estate 8p.
3. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 6p.
4. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate
5. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate
6. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
7. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track
1. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate 10p.
2. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 8p.
3. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate
5. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
7. Sir Gareth - Teuntje Rewa | Dragon Age Estate
9. Haute ecole, alta escuela
1. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate 10p.
2. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 8p.
3. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 6p.
4. Lady Karma - Shaper Of Mortality | Dragon Age Estate
5. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
6. Lady Roxana - Mireia of Picar | Dragon Age Estate
Osallistujat
1. Skill at arms, noviisi
2. Skill at arms, hunting I
1. Sir Lorcan - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate 10p.
2. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 8p.
3. Sir Lamorac - Bannick | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Karma - Kidrim| Dragon Age Estate
5. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
7. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
8. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
3. Skill at arms, hunting II
1. Sir Lamorac - Bannick | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 8p.
3. Sir Lorcan - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
5. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
6. Lady Karma - Kidrim| Dragon Age Estate
7. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
8. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
4. Skill at arms, war
1. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 10p.
2. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate 8p.
3. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 6p.
4. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula
5. sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate
6. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi | Dragon Age Estate
7. sir Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
8. Lady Karma - Shaper Of Mortality | Dragon Age Estate
5. Joustaus
1. sir Deimos - Duke of Smitchloch | Dragon Age Estate 10p.
2. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 8p.
3. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 6p.
4. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
5. sir Artheur - Hallitsijan Kruununjalokivi | Dragon Age Estate
6. sir Lyonell - Drake of Smitchloch | Dragon Age Estate
7. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
8. Lady Karma - Shaper Of Mortality | Dragon Age Estate
6. Lady-luokkaa
1. lady Jaran - Bannick | Dragon Age Estate 10p.
2. Lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate 8p.
3. lady Sylvi - Hämarik I Loitsula 6p.
4. lady Roxana - LPT Sinister Overcast | Dragon Age Estate
5. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
7. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
7. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata
1. Sir Gareth - Teuntje Rewa | Dragon Age Estate 10p.
2. Lady Karma - Kidrim| Dragon Age Estate 8p.
3. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 6p.
4. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate
5. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate
6. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
7. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate
8. Ratsastusjousiammunta, hunt track
1. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate 10p.
2. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 8p.
3. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate 6p.
4. Lady Karma - Blood Moon | Dragon Age Estate
5. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate
6. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara
7. Sir Gareth - Teuntje Rewa | Dragon Age Estate
9. Haute ecole, alta escuela
1. lady Vanamo - Falko v.d. Grederkamp | Dragon Age Estate 10p.
2. lady Nadja - Rose of my Heart | Dragon Age Estate 8p.
3. sir Theodore - Rauolin | Lehtovaara 6p.
4. Lady Karma - Shaper Of Mortality | Dragon Age Estate
5. Lady Cyrene - Romilda | Dragon Age Estate
6. Lady Roxana - Mireia of Picar | Dragon Age Estate